S knížkou do života

Již druhým rokem se tišnovská knihovna zapojuje do mezinárodního projektu Bookstart, který má krásný český název S knížkou do života.

 

Cílem projektu je:

 • podpořit rozvoj verbálních schopností dětí
 • probudit u nich zájem o knihy a čtení
 • podpořit rozvoj jejich imaginace

 

Zároveň chceme, aby rodiče pochopili, že jednou z nejdůležitějších věcí, kterou mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit ho společně nad knihou.

 

Už máte svůj knižní balíček?

Původně plánované předávání dárkových setů na slavnostních obřadech Vítání občánků muselo být kvůli pandemii koronaviru zrušeno. Vyzýváme tedy všechny rodiče dětí narozených kdykoli od 1. 1. 2021 v Tišnově: Navštivte tišnovskou knihovnu a vyzvedněte si svůj knižní balíček – první knižní dárek pro své děťátko!

 

Dárkový set obsahuje:

 • kufřík s logem projektu
 • leporelo s verši oblíbeného autora dětských knih Radka Malého
 • ilustrovaný kalendář s náměty a tipy pro rodiče
 • seznamy doporučené literatury pro nejmenší čtenáře
 • licenci na audioknihu
 • přihlášku k bezplatné registraci miminka do tišnovské knihovny

 

Víte, že…

… knihovna pořádá pravidelná setkání rodičů s malými dětmi? Knižní klubík se koná každou první středu v měsíci pro 1. ročník rodičů a dětí zapojených do projektu S knížkou do života, a každou druhou středu v měsíci pro 2. ročník, vždy od 10 hodin.

 

Co v klubíku děláme?

V programu se střídá čtení a povídání – říkadla, veršované pohádky – s pohybovými a dalšími aktivitami, které zvládnou děti do 1 roku věku – rytmizujeme, cvičíme.

 

Rodičům také nabízíme:

 • praktickou i metodickou radu v oblasti dětského čtenářství
 • orientaci v nabídce kvalitní literatury pro děti
 • prostor pro sdílení s ostatními rodiči
 • besedy o výchově a vývoji dětí

 

V roce 2018 se Česká republika připojila k mezinárodnímu projektu Bookstart, který existuje už řadu let ve 20 zemích světa. Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR se přidal s vlastní verzí projektu: S knížkou do života. A tak jsou v mnoha obcích země nově narození občánci vítáni také knihovnami, přesněji řečeno speciálními knižními dárky, které předávají zástupci knihoven jejich rodičům.

 

Mohlo by se vám líbit:

 

Je libo tipy na dobré čtení pro děti?

Nechte se inspirovat výběrem knihovníků!

https://ctenidetem.knihovny.cz/

 

Mravenčí chůva

Pečuje o malé i velké čtenáře

https://mravencichuva.cz/

 

Bobina dětem

Píše o knihách, co změní dětský svět

https://bobinadetem.cz/

 

Jiří Halda

Dětský a rodinný terapeut

Autor knih, které vám můžou poradit a pomoci

https://www.databazeknih.cz/vydane-knihy/jiri-halda-128103

 

Eva Kiedroňová

Autorka unikátní metody péče o dítě a rozvoje kojence

v souladu s jeho psychomotorickým vývojem

https://evakiedronova.cz/

Mravenčí chůva pečuje o malé i velké čtenáře
https://mravencichuva.cz/
 
O knihách, co změní dětský svět
https://bobinadetem.cz/
 
Dětský a rodinný psycholog
https://www.databazeknih.cz/zivotopis/jiri-halda-128103
 
Unikátní metoda péče o dítě a rozvoje kojence v souladu s jeho psychomotorickým vývojem:
https://evakiedronova.cz/

S knížkou do života

10.11.2021 10:00
  Opět nás navštíví tišnovská fyzioterapeutka Martina Šaclová. Podělí se o rady a tipy pro správný vývoj děťátka. Přečteme si pohádku a rodičům dáme tipy na hřejivé čtení do podzimních dnů. Přihlásit se můžete přes odkaz: https://forms.gle/SsdSu16KnRDu6XCE7. Akce je vhodná pro rodiče a jejich...
03.11.2021 10:00
  Setkání batolátek mezi knihami se tentokrát ponese v podzimním duchu. Přečteme si pohádku, rodičům dáme tipy na podzimní čtení pro malé děti a budeme tvořit. Těšte se. Přihlásit se můžete přes odkaz: https://forms.gle/1ddzgBjaTTNyb9fBA. Akce je vhodná pro děti do 2 let.   Knižní...
13.10.2021 10:00
  Tématem pro říjnové setkání je hudba. V čem může pomoci hudba při výchově dětí? Pojďme objevovat poetiku lidových písní nebo milou hru se slovy a s českým jazykem Zdeňka Svěráka. Chystáme i malé překvapení v podobě krátkého živého koncertu jen pro vaše ratolesti. Těšte se na zajímavé...
06.10.2021 10:00
  Tématem pro říjnové setkání je hudba. Pro děti jsou opakování, rytmus a melodie snadno rozpoznatelné a rýmované texty písní dobře zapamatovatelné. Chystáme i malé překvapení v podobě krátkého živého koncertu jen pro vaše ratolesti! Následně si společně zahrajeme na boomwhackers, dešťovou hůl...
08.09.2021 10:00
  Hněv, strach, stydlivost – to všechno jsou emoce, které dají člověku zabrat, malým dětem obzvlášť. Jak jim je můžeme pomoci překonávat? Jde to i skrze dětské knížky? Dozvíte se v knihovně. Prosíme, vyplňte přihlášku. Registrace je nutná předem.    
01.09.2021 10:00
  Tentokrát si vezmeme na paškál jedno z nejoblíbenějších dětských témat: dopravu a dopravní prostředky. Přijďte se svými ratolestmi prozkoumávat svět skrze knihy! Prosíme, vyplňte přihlášku. Registrace je nutná předem.    
11.08.2021 10:00
  Děti mají rády opakování, rytmus a melodii slov. Básničky nebo písně mohou děťátko uklidnit. Naučte se je využívat! V létě pro některá miminka nastává čas na ochutnávání první stravy, proto vám také dáme tipy, jak dětem nabízet nové potraviny. Prosíme, vyplňte přihlášku k...
04.08.2021 10:00
  Léto – krásné roční období. Co je pro něj typické? A znáte vůbec ty nejkrásnější letní pohádky a říkanky? Poradíme, kde čerpat inspiraci! Prosíme, vyplňte přihlášku k osobnímu setkání. Registrace je nutná předem!   Prázdniny už frčí, a nabízí se tak téma cestování...
14.07.2021 10:00
  Jak podnítit zrakové a sluchové vnímání dětí a jaké knihy jsou vhodné pro miminka? I to se dozvíte v knihovně. Prosíme, vyplňte přihlášku k osobnímu setkání v knihovně. Registrace je nutná předem!    
07.07.2021 10:00
  Prázdniny už frčí, a nabízí se tak téma cestování a sportu. Knih na tato témata je mnoho. Přijďte se svými ratolestmi prozkoumávat svět skrze knihy! Prosíme, vyplňte přihlášku k osobnímu setkání. Registrace je nutná předem!    
1 | 2 >>

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

Kontakt

Městská knihovna Tišnov Brněnská 475
Tišnov
66601
Oddělení pro dospělé čtenáře: 530 334 016

Oddělení pro děti a mládež: 530 334 017
knihovna@kulturatisnov.cz
To Top